Упирі | роман

Для видавців: отримати синопсис і фрагмент роману

Молодий підприємець XVI століття розслідує діяльність таємничої секти, яка знищила його батька і сусіднє місто, а тепер захоплює владу в його рідному місті.

Анотація

Поділля, 1532 рік. Молодий і запальний власник красильні  Омелян міркує, як відібрати власне майно в зажери-опікуна. Все, чого він хоче – захистити сестру і матір, адже після зникнення батька він став главою сім’ї. Але стається надзвичайне: єдину міську браму перекриває зловісна релігійна секта, яка прийшла із загиблого міста. Їх називають упирями, але ніхто не знає, чому. Відомо, що сусіднє місто загинуло через них – і батько Омеляна разом з ним… Омелян опиняється під перехресним вогнем: його хрещений стає на бік містян, а опікун – на бік упирів, його друг-лікар незаконно викопує трупи на цвинтарі, його супротивник-упир веде підпільну агітацію і прибирає невдоволених. Здається, порятунок міста і сім’ї залежить тільки від нього, але чим доведеться платити за це? Чи зуміє він перемогти тих, кому програв його батько?

5 ФАКТІВ:

Текст написано питомо українською лексикою, жодних запозичень і неологізмів.

Дія роману відбувається в період правління українських жінок – Роксолани на півдні та Єлени Глінської на півночі.

Через працю міського лікаря показано переворот у медицині XVI століття – появу фармацевтики і практики посмертних розтинів.

Прототипом описаної в романі секти став рух хлистів (христовірів) XVII століття і скопців (білих голубів) XVIII століття.

В найстрашнішій сцені роману герої грають в зари – гру, від назви якої походить слово «азарт».